Beyarık Seferleri

Ramazan’da meydana gelen son olaylar gösterdi ki, Mübarek Mescid-i Aksa’nın her daim Müslümanlarla doldurulması çok önemli.

Mescid-i Aksa Yalnız Kalmasın!

Ramazan’da meydana gelen son olaylar gösterdi ki, Mübarek Mescid-i Aksa’nın her daim Müslümanlarla doldurulması çok önemli.

 

Kudüs, adeta bir inci tanesidir. Kudüs, peygamber ve evliyalar diyarıdır. Kudüs sevdalıları, onun için kandiller yakar ve bu kandillerin sürekli yanması için, Kudüs halkının sabır ve sebat ile dik duruşuna iyilikler taşıyan projelere destekte bulunurlar.

Acil ihtiyaçlar, Kudüs halkının ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Sürekli olarak uygulanan kısıtlamalar ihtiyaç sahiplerinin çemberini her geçen gün daha da genişletmekte, ailelerin yüklerini ağırlaştırmakta ve geçim kaynaklarını zayıflatmaktadır.

 

Kudüs halkına destek olmak, Mescid-i Aksa'ya yönelik yapılan yolculuk projelerine destek vermek tüm İslam ümmetinin bir görevi haline geldi.

Projemiz, İsra suresinde geçtiği üzere göğe açılan kapı ve miraç diyarı olan Mescid-i Aksa'da, avlularında ve çevresinde uygulanacaktır.

Burada yapılan hayırlar bir başka anlam ifade eder. Köklü tarihi ve kutsiyeti açısından burada işlenen sevaplar kat kat fazladır. Zira burası, İslam ümmetinin kimliğinin ve pusulasının koruyucusu, onun gurur ve izzetinin simgesidir.

Projenin Gerekçeleri

  1. Mübarek Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmak ve onu koruyarak, halkına yardım ederek ve destekleyerek, İslam ümmeti olarak görevimizin yerine getirmesini sağlamak.
  2. Sürekli kısıtlamalar ve baskılar nedeniyle Kudüs halkının kritik mali durumu ve bazıları için asgari yaşam gereksinimlerinin olmaması.
  3. Ümmet ile Kudüs halkı ve Mübarek Mescid-i Aksa'nın muhafızları arasında iletişim ve insani yardım köprüleri kurmak.

 

Projenin Hedefleri

  1. Kudüs’ün yerli ürünlerini ve Eski Şehir tüccarlarını desteklemek amacıyla tüm proje ihtiyaçlarını onlardan satın alarak dükkanları canlandırmak.
  2. Projelerde Kudüslü insan gücünün kullanmak, işbirliği ve gönüllü hizmet ruhunu yaymak ve Kudüs’teki dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile koordineli çalışmak.

 

Mescid-i Aksa'nın yeniden imar edilmesi ve orada nöbet tutulması bütün İslam ümmetinin görevidir. Kudüs halkından ve çevre köylerden gelen Müslümanlara destek olmak, sayılarını artırmak ve onlara yardımcı olmak bizim bir görevimizdir.

Dolayısıyla, Mescid-i Aksa'ya ulaşımı kolaylaştırarak ve uzak yerlerden Mescid-i Aksa'ya düzenli aralıklarla otobüs seferleri düzenleyerek, halkın Mescid-i Aksa'da namaz kılmasını, orada itikafa girmesini ve adeta nöbet tutmasını sağlamak istiyoruz. Zira bu, Yahudileştirme politikasının karşısındaki en büyük ve aşılmaz bir engel olarak kabul edilir.

 

Bir Müslüman kardeşimizin Kudüs’e otobüslerle götürülüp evine geri getirilmesine katkı bedeli: 350 TL

Allah'ım! Senin için infak eden herkese karşılığını ver….

Allah bizleri Mescid-i Aksa'ya hizmet edenlerden eylesin.....

Paylaş: